Žádná aktualita k zobrazení.

Upozornění

Drobečková navigace

Úvod > Kočka > Otázky majitelů koček

Otázky majitelů koček

1.Kdy je nejlepší kastrovat kočku?

Kastrace koček je možná v kterémkoli věku. Vhodné je, když tělesná hmotnost dosáhla cca 2 kg.

2.Jak dlouho po porodu je možná kastrace?

Doporučuje se cca 4-5 týdnů po porodu (po odstavení koťat).

3.Jak probíhá kastrace venkovní kočky?

Samotný úkon je úplně stejný, je ale možné použít vstřebatelné šití i na kůži, tudíž se kočka nemusí znovu odchytávat kvůli odstranění stehů.

4.Proč je kastrace lepší než injekční antikoncepce?

Kastrací řešíte daný problém doživotně, nemusíte kočce opakovaně aplikovat hormonální přípravky, jejichž použití přináší i nežádoucí vedlejší účinky.

5.Je možná kastrace březí kočky?

Ano, technicky je to možné a děláme to. Prosím však, když víte, že Vaše kočka je již gravidní, objednejte ji na kastraci co nejdřív. Nevystavujete ji zbytečné zátěži, kterou gravidita představuje, operační zákrok je v ranném stádiu březosti méně komplikovaný a rizikový.

6.Musíme po kastraci ke kočce přistupovat jinak?

Po operačním zákroku je vhodné, aby kočka zůstala doma zejména kvůli termoregulaci, bezpečnosti a použití límce. Druhý den po operaci kočky obyčejně fungují normálně.

7.Někde kastrují kočky z boku, jinde zdola. Co je lepší?

U nás kastrujeme kočky z linea alba (zdola), nemusíme kočku holit ze strany, ostříhaná srst může špatně dorůstat a operační vstup v místě vazivového pruhu (zdola) je míň bolestivý, líp se hojí, než protnutí bočních svalů břišní stěny. Operační ranka je miniinvazivní (cca 1-2 cm).

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů